Co robić w Powidzu?


Turystyka krajowa z każdym rokiem coraz bardziej się rozwija. W takim razie nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości co do tego, że właśnie w Polsce znajdziemy wiele ciekawych zakątków, do których z powodzeniem możemy się przekonać. Jedną z takich miejscowości, jaką warto odwiedzić, jest Powidz. Właśnie ta niewielka wieś w województwie wielkopolskim z każdym sezonem turystycznym zaskarbia sobie coraz więcej miłośników. Za chwilę przekonamy się o tym, co tak naprawdę ciekawego można tu robić.

Jeśli zarezerwujemy noclegi w Powidzu, powinniśmy być świadomi, iż przede wszystkim tutejsze opcje noclegowe znajdują się nad malowniczym Jeziorem Powidzkim. Już sama obecność tego akwenu przemawia za tym, że na pewno nie będziemy tutaj narzekali na nudę. Już wiemy, że miejscowość znajduje się nad jeziorem , ale również w otoczeniu Powidzkiego Parku Krajobrazowego. W związku z tym, będziemy mieli okazję skorzystać z naprawę wielu ciekawych szlaków turystycznych. Wśród nich wymienimy między innymi szlaki spacerowe, jak i również rowerowe. Śmiałkowie starają się okrążyć całe jezioro. Ponadto nie powinniśmy zapominać również o tym, że w Powidzu zatrzymuje się Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa. W takim razie może to być świetna atrakcja dla całej rodziny, a w szczególności dla dzieci, które będą pewnie miały po raz pierwszy okazję pojechać tego typu kolejką.

Poszukując innych ciekawych atrakcji, z których będziemy mogli nie tylko skorzystać, ale również po prostu zobaczyć, warto wybrać się do miejscowości o nazwie Mieczownica. Ponieważ właśnie tutaj znajduje się stadnina koni, w której są konie rasy arabskiej. Kolejną miejscowością, jaką warto zobaczyć i dokładnie zwiedzić jest Budzisław Kościelny. Właśnie tutaj znajduje się biblioteka i Izba Pamięci Wsi. Dzięki temu mamy okazję zobaczyć tak naprawdę Chatę Młynarza, wiatrak kozłowy, jak i również starą bibliotekę. Jest to doskonała okazja do tego, żeby spędzić ciekawie czas w plenerze.

Teraz już mamy pewność, że przyjeżdżając do Powidza, na pewno nie będziemy się nudzić. W końcu dookoła znajduje się wiele ciekawych zabytków, a także atrakcji turystycznych, z których możemy swobodnie korzystać. Okazuje się zatem, że wcale nie musimy wyjeżdżać nad morze lub w góry, by fajnie spędzić czas w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *