Górski staw, który każdy zna – atrakcje w Białym Dunajcu


Biały Dunajec znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów od Palenicy Białczańskiej, gdzie zaczyna się jeden z najsłynniejszych szlaków w całych Tatrach – szlak wiodący do Morskiego Oka, będącego jednym z najwyżej położonych zbiorników wodnych Tatr. Jest on również jednym z głębszych – ma do około pięćdziesięciu metrów głębokości.

Morskie Oko (na Wikipedia) jest tylko jednym ze stawów rozmieszczonych w całych Tatrach – obok niego na trochę większej wysokości znajduje się Czarny Staw pod Rysami. Szlak nad Morskie Oko ciągnie się od Palenicy Białczańskiej po wyasfaltowanej drodze przez prawie 9 km – jest to Dolina Rybiego Potoku. Nie jest to droga trudna do pokonania, niejednokrotnie decydują się na jej przejście rodzice z małymi dziećmi. Nad Morskie Oko dojechać można również bryczką, jednak nie jest to tani środek transportu. Ponadto, często nadmiernie wyzyskiwane są do tego konie ciągnące wozy pełne ludzi.

Do Palenicy dojechać można samochodem, jednak pamiętać tutaj należy o tym, żeby wyjechać wcześnie rano, gdyż potem trudno jest znaleźć miejsce na parkingu. Innym środkiem transportu mogą być busy kursujące z dworca w Zakopanem. Koszt przejazdu to osiem złotych. Nie jest to może najwygodniejszy środek transportu, ale jest na pewno szybszy, ze względu na znajomość skróconych tras przez kierowców.

Nad samym Morskim Okiem znajduje się schronisko, w którym możemy spędzić noc lub chociaż zjeść solidny, a przy tym bardzo smaczny posiłek. Jeśli chodzi o inne ciekawe miejsce w górach to polecamy powrót do relacji z pobytu w Czarnej Górze (na Tvnet).

Wypad w góry, a przy tym i wycieczka nad Morskie Oko to ciekawa wizja długiego weekendu ze znajomymi lub wakacji z rodziną. Baza noclegowa Białego Dunajca (na Meteor) oferuje nam wiele miejsc, w których możemy wypocząć w dogodnych dla siebie warunkach. Bardzo polecanym obiektem jest Dom Wczasowy „Na szczycie”, położony nieopodal Białego Dunajca i w niewielkiej odległości od Zakopanego. Ośrodek ten jest najwyżej położonym ośrodkiem wczasowym w Polsce, a z jego okien rozpościerają się niesamowite widoki na Tatry. W Białym Dunajcu znajduje się również „Domek Pod Owieczką” – jest to dom do wynajęcia dla turystów, w pełni wyposażony, stanowiący świetne miejsce na wakacje z dziećmi lub sylwestra w gronie przyjaciół.

Tatry pełne są szlaków turystycznych prowadzących do miejsc, których zwiedzanie gwarantuje wspaniałe wspomnienia na długie lata. Odwiedzenie wielu tych miejsc gwarantuje baza noclegowa Podhala, dzięki której możemy spędzić w górach naprawdę długi i przyjemny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *