Marina i zalew – Międzywodzie


Wybierając miejscowość Międzywodzie jako miejsce do odpoczynku, warto wybrać się i zobaczyć marinę i Zalew Kamieński. Jest to bardzo spokojne i nastrojowe miejsce. To dobra ucieczka od tłumów, które mogą pojawić się na plaży, takiej, jak ta opisywana przez nas ostatnio w Pogorzelicy. Znajduje się tam niewielkie molo, przy którym cumują jachty, żaglówki, a nawet kutry rybackie, z których przy nabrzeżu można zakupić świeżo złowione ryby. Jest to niezwykły widok dla naszych oczu. Do mariny prowadzi wygodny deptak, więc można wykorzystać go na długi wieczorny spacer, a także w pochmurne, zimniejsze dni. Warto skorzystać z ławeczek i nacieszyć się widokiem na zalew, Chrząszczewską Wyspę i malowniczy Kamień Pomorski. Ujrzymy też głaz narzutowy zwany "królewskim” – w obwodzie ma 20 m i ponad lustro wody wznosi się na ok 3 metry. Przesunięty został przez lodowiec z terenów skandynawskich.

Zalew Kamieński to dobre miejsce dla amatorów sportów wodnych (działa tam szkółka z windsurfingiem i kitesurfingiem), żeglarzy oraz wędkarzy. Nad zalewem można złapać wiele gatunków ryb np. łososia, lina bądź szczupaka. W przystani jachtowej można wypożyczyć sprzęt pływający lub wybrać się na wycieczkę po zalewie jednym ze statków spacerowych, a latem wybrać się w rejs po morzu. Przystań uboczna jest dobrym miejscem na obserwowanie rzadkich gatunków ptaków, głównie wodno-błotnych. Spotkać można tu płaskonosy, jarzębatki czy nawet ohary.

Międzywodzie oferuje szeroką bazę noclegów nad zalewem: https://meteor-turystyka.pl. W pensjonacie "Nad Zalewem” oferowane są pokoje 2, 3, 4 osobowe z balkonem i widokiem na molo. Domek jest wysokich standardów. Do morza i na plażę jest ok. 600 metrów. Drugim nowoczesnym pensjonatem jest "Turkus”, który znajduje się tuż nad przystanią. Do dyspozycji mamy miejsca parkingowe. Dobrym rozwiązaniem jest również Ośrodek "Blisko Morza”. Są to domki wolnostojące jak i piętrowe z mieszkaniami. Do dyspozycji mamy parking, plac zabaw dla dzieci, grill oraz rowery w cenie domku. Domki znajdują się przy kościele w Międzywodziu, 100 metrów od morza.

4 thoughts on “Marina i zalew – Międzywodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *