Miasto możliwości – Czaplinek


Czaplinek to niezwykle ciekawa, chociaż niezbyt duża miejscowość. Leży w województwie zachodniopomorskim i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Powodem tego jest nie tylko atrakcyjne położenie, ale także fakt, iż miejscowość pod względem turystycznym szybko się rozwija, dając przyjeżdżającym tutaj osobom nowe możliwości. Jeżeli chodzi o noclegi [szczegóły na meteor-turystyka.pl], to Czaplinek z każdym rokiem oferuje coraz większą ilość miejsc. Dzięki temu wyszukanie idealnych dla siebie na pewno nie sprawi nikomu zbyt dużego problemu, również jeżeli istotnym kryterium jest przede wszystkim cena. Baza noclegowa to miejsca w ośrodkach wypoczynkowych i hotelach, ale także cieszące się z roku na rok rosnącym zainteresowaniem kwatery prywatne.

Czaplinek jest ciekawie położony, bowiem leży niemalże nad dwoma jeziorami: Drawsko oraz Czaplino, jak również nad rzeką Drawą [szczegóły na wikipedia.org]. To sprawia, że możliwości wypoczynku nad wodą są bardzo duże. Nad jeziorami można zażywać kąpieli, zarówno w wodzie, jak też korzystając z promieni słonecznych, poza tym bez problemu można oddać się przyjemności uprawiania sportów wodnych, do czego niezbędny sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Także wędkarze bardzo sobie chwalą jeziora ze względu na dużą ilość ryb. Rzeka Drawa to przede wszystkim organizowane z jej nurtem spływy kajakowe. Są one dopasowane pod względem poziomu trudności do możliwości fizycznych ich uczestników. Na pewno więc każdy bez trudu zdoła znaleźć idealne dla siebie, nawet jeżeli na to być jego pierwszy spływ w życiu.

W Czaplinku na uwagę zasługuje także dość spora ilość znajdujących się tutaj zabytków. Część miasta nazywana Starówką uznana została w całości za zabytkową, między innymi ze względu na zachowany tutaj oryginalny układ ulic, jeszcze średniowieczny. Podczas spacerów warto odwiedzić na przykład kościół św. Trójcy, w którym znajduje się baldachimowy ołtarz, a na zewnątrz można podziwiać dzwonnicę kozłową z XIII-wiecznym dzwonem. Równie ciekawym przede wszystkim ze względu na piękną architekturę miejscem jest kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. W Czaplinku warto również odwiedzić osadę Sławogród. Wybudowana na wzór starodawny jest doskonałym miejscem dla całej rodziny, a podczas zwiedzania można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat historii kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *