Pogorzelica i park miniatur


Pogorzelica to wieś w województwie zachodniopomorskim, położona na Pobrzeżu Szczecińskim. Miejscowość ma dostęp do Morza Bałtyckiego oraz czynne letnie kąpielisko. Miejscowość ta jest bardzo znanym ośrodkiem wypoczynkowym, w okolicach którego mieszczą się ciekawe atrakcje, które z pewnością warto zwiedzić będąc w okolicy.

Jedną z najlepszych atrakcji w okolicach Pogorzelicy jest oddalony o jakieś dwadzieścia kilometrów Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Park ten wbrew pozorom nie jest skierowany tylko dla najmłodszych turystów. W tym położonym na malowniczym, zielonym terenie parku, podziwiać można miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami. Wszystko to wykonane zostało ręcznie, z olbrzymią starannością i odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów i kolorów. Wszystkie repliki są wybudowane z zachowaniem szczegółów architektonicznych w skali 1:10. Jeśli chodzi o kolejki, też jest ich tutaj masa. Po parku kursują miniatury prawdziwych, istniejących oraz zabytkowych kolejek, jak i kolejki rodem z bajek, które spodobają się najmłodszym uczestnikom wyprawy. Od 2015 roku kursuje też kolejka w nieco większej skali, która przewozi wszystkich zwiedzających po parku. Po zwiedzeniu tego ciekawego obiektu, można wypić kawę i zjeść deser w znajdującej się na terenie parku, bardzo polecanej kawiarni. Wizyta w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to z pewnością niezapomniana atrakcja, dostarczająca świetnej zabawy, ale i odrobinę ciekawej i przydatnej wiedzy, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Pogorzelica wraz ze swoimi bardzo ciekawymi okolicami jest zapewne odpowiednim miejscem na spędzenie rodzinnego urlopu, ale nie tylko. Jest tutaj masa miejsc, które można podziwiać oraz piękna i niezbyt oblegana plaża, na której mogą solidnie wypocząć nawet najstarsi turyści. Z racji dużej ilości atrakcji oraz prozdrowotnego klimatu, warto zostać w Pogorzelicy na dłużej niż jeden dzień. Polecany jest tygodniowy pobyt, który z pewnością wyjdzie każdemu na zdrowie. Z zatrzymaniem się na dłużej z pewnością nie będzie większego problemu ze względu na bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową (noclegi Pogorzelica), w której to znajdują się obiekty noclegowe każdego typu. Dominują tutaj sezonowe domy letniskowe, jednak w okolicy znajdziemy także motele, a nawet schroniska.

One thought on “Pogorzelica i park miniatur

  1. Już wcześniej słyszałam o tym Parku Miniatur, ale nie mieliśmy okazji pojechać, ale wygląda to na fajną atrakcję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *