Rozrywka i natura, czyli Czarna Góra


Czarna Góra to bardzo nowoczesny kompleks narciarski, który podbija serca coraz większego grona turystów. Powodów jest tego wiele, ale wśród najważniejszych wymienić należy szczególną dbałość o każdego gościa. Kompleks zlokalizowany jest w województwie dolnośląskim, na ziemi kłodzkiej, zaś 1205-metrowa góra, u podnóży której mamy okazję się zatrzymać, oferuje nam wyjątkowe spędzenie czasu na jednej z najtrudniejszych tras zjazdowych w kraju. Do dyspozycji jest też pięć kolejnych, które wymagają od nas znaczenie mniej. Na wszystkie prowadzi 9 wyciągów, spośród których jednej jest krzesełkowy.

Wygoda to synonim tego miejsca. Możemy się o tym przekonać, zapoznając z ofertą, jaką przedstawia na baza noclegowa [➠. To przede wszystkim luksusowe ośrodki wypoczynkowe, zorganizowane w większości w willach. Doskonałe położenie i wyjątkowy standard zapewni nam pełny komfort pobytu, zaś niewygórowane ceny przekonają, że to dobry wybór. Nie bójmy się decydować na wyjazd czy to latem, czy zimą, gdyż miejsce zapewnia nam mnóstwo rozrywki bez względu na porę roku.

Doskonałym pomysłem na letnie spędzenie czasu jest zdobywanie szczytów czy wędrówka po licznych szlakach turystycznych. W ten sposób dotrzeć możemy do starych kopalni złota i uranu oraz Jaskini Niedźwiedziej. Wszystkie dziś służą ku naszej uciesze, dla grotołazów oraz jako rozrywka dla turystów. Jest też wyjątkowo urokliwy wodospad, na tle którego wychodzą wspaniałe fotografie. Szukając niezwykłej pamiątki, dobrze jest się wybrać również do najstarszego w Polsce uzdrowiska, które zachwyci nas swoją neobarokową architekturą, z bogatym zdobnictwem, funkcjonującym nadal basenem i XIX-wiecznymi wannami. Jest też okazja do szaleństw w parku linowym i Eurolandzie.

Nie zapominajmy jednak, że Czarna Góra to przede wszystkim miejsce do białego szaleństwa. Znajdziemy tu wiele wypożyczalni sprzętu z profesjonalnymi instruktorami oraz trasy o różnej trudności zjazdowej. Pobyt z pewnością będzie pełny emocji, o co zadbali organizatorzy i właściciele tutejszych obiektów. My zaś powinniśmy korzystać ze wszystkich możliwości do dobrej zabawy. Czarna Góra to miejsce dla ludzi aktywnych, doceniających szczyty i świeże powietrze. Nie grozi nam nuda ani rozdrażnienie. Szukając odpowiedniego miejsca na narty, to jedno z najlepszych, o czym powinniśmy przekonać się sami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *