Trójmiasto dla aktywnych i nie tylko


Wypoczynek w Trójmieście w sezonie letnim każdemu dostarczy wielu niesamowitych wrażeń. Możliwości spędzenia czasu z pewnością nie wystarczy nam na jeden urlop, a jeśli miejsce to przypadnie nam do gustu, będziemy chcieli tu wracać.

Najbardziej wypoczynkową częścią nadmorskiej aglomeracji jest Sopot, który swój dzisiejszych charakter i wiele pięknych budynków zyskał, kiedy zapanowała moda na uzdrowiska. Rozległa, płaska plaża i ponad półkilometrowe molo zachęcają do spacerów. Kiedy tylko znajdziemy się na głównym deptaku miasta, prowadzącym spod dworca kolejowego aż na plażę „Monciaku”, poczujemy wakacyjną atmosferę.

Jednakże piękne plaże mają także Gdańsk i Gdynia. Przy tej ostatniej wybrzeże, dotąd prawie płaskie, przechodzi w wysoki, malowniczy klif. To tutaj znajduje się także największa przystań dla jachtów i żaglówek. Gdyńska marina uchodzić może za stolicę polskiej żeglugi, a wody Zatoki Gdańskiej, spokojniejsze i cieplejsze niż otwarte może sprzyjają uprawianiu najrozmaitszych sportów wodnych, toteż roi się tu też od wind- i kitesurferów. Na terenie Trójmiasta znajdziemy wiele szkół surfingu oraz sklepów z profesjonalnym sprzętem. Aglomeracja to także baseny i aquaparki, trasy rowerowe, parki linowe, a ci, którzy wolą wysiłki umysłowe, wybierać mogą spośród escape roomów, czyli modnych ostatnio pokoi zagadek. Wieczorem wybrać się można na spacer sopockim molo, gdyńską nadmorską promenadą czy gdańską starówką.

Pięknie prezentują się o każdej porze dnia okolice rzeki Motławy, ze starym żurawiem portowym. W jej pobliżu znajdziemy też największe zabytki gdańskiej architektury – kościół mariacki, bramy miejskie, stary Ratusz, liczne muzea i galerie. Nie sposób nie wspomnieć również o historycznych miejscach – Stoczni Gdańskiej oraz Westerplatte, czy też o okręcie – muzeum ORP Błyskawica oraz Darze Pomorza zacumowanych w Gdyni.

Trójmiasto to jedyna w swoim rodzaju aglomeracja, w której jedną całość tworzą miejsca o tak różnej historii i charakterze – dzięki temu jest tak intrygujące. Przez cały rok dostępna jest urozmaicona baza noclegowa. W każdym z trzech miast znajdziemy różnorodne obiekty oferujące noclegi (Trójmiasto noclegi – wykaz). Trójmiasto spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednego turysty, zachwyci bogactwem oferowanych atrakcji i sprawi, że będzie się chciało tu powracać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *