Zaniemyśl – Zamek w Kórniku


Wybierając atrakcyjne miejsce na wyjazd, warto zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy. Czym dla nas jest atrakcyjność? Czy szukamy dużego miasta z wieloma atrakcjami, czy jednak spokojnego miasteczka, w którym będziemy mogli się zrelaksować na łonie natury? Naszemu sercu zdecydowanie bliższy jest ten drugi kierunek. Dlaczego? Zaniemyśl to całkiem spora wioska, bo licząca ponad dwa tysiące mieszkańców, położona w województwie wielkopolskim. Jeszcze kilkanaście lat temu dysponowała prawami miejskimi. Ktoś może zadać pytanie, co można robić w tak małej osadzie, przecież każdy z nas chciałby się także rozerwać i ciekawie spędzić czas. Wiele miejskich atrakcji może nam z pewnością dostarczyć wizyta w Poznaniu. Z centrum wsi prowadzi bezpośrednia droga do stolicy województwa wielkopolskiego. Jeśli nie masz ochoty na jazdę samochodem możesz skorzystać z atrakcyjnego połączenia autobusowego.

Dlaczego warto odwiedzić tę miejscowość? Dlatego, że orzeźwiające i niezwykle czyste powietrze zachęca do długich spacerów, a w pobliżu znajduje się wiele różnorodnych ścieżek rowerowych oraz pieszych. Liczne lasy, które okalają wioskę, zatrzymują zanieczyszczenia docierające z dużych miast oraz zakładów przemysłowych. Zaniemyśl to doskonałe miejsce, aby spróbować jazdy konnej. Na turystów czeka specjalnie przygotowana, konna trasa, która prowadzi po najpiękniejszych miejscach Zaniemyśla. Spacer na grzebiecie wierzchowca dostarczy z pewnością wiele uśmiechów i niezapomnianych wrażeń! Inną ciekawą formą zwiedzania może być przejażdżka miejscową kolejką turystyczną, która pozwala poczuć się jak w bajce.

Zaniemyśl położony jest w okolicy, która skrywa wiele wspaniałych zabytków, które na dobre zagościły na honorowej liście polskich pamiątek. Wielokrotnie były tłem wielu sesji zdjęciowych, a także natchnieniem dla artystów. Wioska sąsiaduje z urokliwym Kórnikiem, gdzie znajduje się słynny zamek, będący jednym z najlepiej zachowanych obiektów romantycznej siedziby ziemiańskiej. Chyba każdy z nas choć raz słyszał o malowniczym grodzie i pałacu. Budowla została wzniesiona w średniowieczu, jednak w kolejnych latach poddawana była licznym przebudowom, kształtując dzisiejszy wygląd. Na uwagę zasługuje także wnętrze budowli, gdzie w królewskich salach mieści się popularne muzeum. Na zwiedzających czeka wiele ciekawych wystaw. Ogromne wrażenie robi wspaniały francuski park wokół konstrukcji. W późniejszych latach został przebudowany na styl angielski. Park wygląda szczególnie pięknie, gdy ukwiecają go wspaniałe kwiaty, królewskiej magnolii.

Możliwości noclegowe są wystarczająco dobrze rozbudowane, tak aby mogły w zupełności zaspokajać potrzeby gości. Na turystów czekają klimatyczne noclegi w Zaniemyślu np. pensjonaty, wille wczasowe, a także gościńce, w których można odpocząć po królewsku jak i poczuć swojski klimat wsi. Czy potrzebnych jest jeszcze więcej odpowiedzi na pytanie, czy warto odwiedzić Zaniemyśl? Trudno wyrazić jego piękno w słowach, tu po prosu trzeba być, aby zrozumieć magię tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *